Darmowy czat bez meldowania

Powrót do strony głównej: proszę zrobić klik!

Pobiera... Jeśli to trwa dłużej, proszę zrobić klik!

Dlaczego Pogaduszki? - Dlaczego Prywatne Pokoje? - Wspomnienia - Reportaże - Świecą Gwiazdy Świecą - Szczęśliwe Numerki - Co Za Radio - Pomoc w "ogarnięciu czata"

Jak dodać swój avatar?

Zawsze byłem tego zdania, że nie należy ukrywać swej podobizny przed innymi, nawet wtedy gdy piegi są na nosku, no bo w tym właśnie jest uroda, gdy te piegi rzeczywiście są na tym nosku.

W każdej twarzy są ujawniane cechy osobowości, a jeszcze inni idą dalej i wyczytują z fotografii, co danej osobie jest pisane teraz i w przyszlości. Odbicie fotograficzne, na pozór martwe, żyje jednak swoim życiem i ma wpływ na otoczenie i wszechświat. Zajmuję się tym od 40 lat i wiem, co mówię.

Avatar pochodzi z angielskiego, ma wiele znaczeń, jest dla mnie uzupełnieniem wizualnym naszego nicka, czyli naszej wirtualnej osobowości. Jego miejsce znajduje się przy nicku na liście użytkowników w formie maleńkiej ikonki.

Gdy się jednak na niego (czyli na tę ikonkę) kliknie, otworzy się więcej i odsłoni twarz użytkownika czatu, jak na poniższej ilustracji. Avatar wzbudza również zaufanie do posiadacza avatara.

Jeśli już masz link do swojego avatara, który jest niczym innym jak Twoją fotką o wymiarach 80 x 80 pikseli i umieszczoną na swoim lub darmowym serwerze, to zapoznaj się proszę z tą krótką instrukcją, jak go dołączyć do swojego nicka podczas gościny na naszym czacie.

Zanim zalogujesz się z wybranym przez Ciebie nickiem, klikniesz na napis "Więcej o sobie". Żeby to było jaśniejsze niż słońce, zamieszczam te dwie ilustracje.

Załóżmy, że Ci się udało bez większych przeszkód kliknąć na ten napis, czego dowodem jest otwarcie się nowego formularza, przedstawionego poniżej.

I co tu mamy? Właśnie, dwa dodatkowe okienka, z których to dolne jest ważne dla naszego avatara. Dodatkowym ułatwieniem jest napis: "Link do Twojej fotki". Tu właśnie trzeba wpisać lub wkleić otrzymany od nas link. Jeśli się uda, że link jest prawidłowo umieszczony, to po kliknięciu na przycisk "Wejdź na czat", ukażesz się na liście użytkowników z fotką, jak w dowodzie osobistym.

Możesz również dołączyć link swojej stronki, czy to prywatnej, czy komercyjnej, czy też przestawiającej Twój profil, np. na Facebooku, by Cię i tam można było odwiedzić.

Jeśli się od razu nie udało, nie przejmuj się tym zbytnio, bo Krakowa też od razu nie zbudowano. Następnym razem będzie lepiej. Powodzenia!

Marek Walczak, 25.11.2011

Pogaduszki.NET, z siedzibą w Niemczech, są prywatnym i niekomercyjnym projektem internetowym. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Pogaduszki dla tych co znają niemiecki: MyOfferta.de