Darmowy czat bez meldowania

Powrót do strony głównej: proszę zrobić klik!

Pobiera... Jeśli to trwa dłużej, proszę zrobić klik!

Dlaczego Pogaduszki? - Jak Dodać Swój Avatar? - Wspomnienia - Reportaże - Świecą Gwiazdy Świecą - Szczęśliwe Numerki - Co Za Radio - Pomoc w "ogarnięciu czata"

Dlaczego prywatne pokoje w Pogaduszkach.NET?

Moim zamysłem było stworzenie portalu uniwersalnego, łączącego nie tylko towarzyskie spotkania w pokojach otwartych, ale mającego i coś ze sfery prywatnej, jaką posiadają ogólnie dostępne komunikatory, z tym tylko, że bez potrzeby zakładania sobie kont na hasło, czy instalowania na kompie specjalnego oprogramowania. Jest to o tyle dobre poza domem np. w kawiarence internetowej, w podróży, na urlopie, że przy tym nie ryzykujemy w żaden sposób pozostawienia naszych danych logowania na obcych komputerach dla użytku trzecich.

Oczywiście można rozmawiać prywatnie na wszystkich czatach korzystając z opcji prywatnej rozmowy. Jeśli ma się szczyptę szczęścia to nikt z obecnych gości na czacie nie będzie zakłócał naszego prywatnego miru. Ale będąc widocznym na liście użytkowników, jesteśmy także na "świeczniku"... Z tego powodu powstały znane już nam serwisy komunikacyjne do rozmów "sam na sam", a nawet wiecej, ostatnio bardziej ulepszone i równolegle stosowane w obecności czatowej. Źle to wygląda w oczach pozostałych gości, ale coż zrobić...

Rozmowy prywatne na czacie ogólnym są dobre, ale jeszcze lepsze, gdy je przeprowadzamy w pokojach prywatnych tymczasowo zakładanych na ten okres, dodatkowo zamykanych na hasło, by się nikt obcy nie pałętał po pokoju w czasie rozmowy. Dobór nazwy pokoju i hasła jest nieograniczony. Po "zgaszeniu światła" w tym pokoju, czyli opuszczenia przez ostatniego gościa, przestaje on egzystować aż do następnego razu...

Z tego rozwiązania mogą cieszyć się grupy towarzyskie, sportowe, kluby różnych zainteresowań i nawet osoby prywatne, które pragną spędzić swój wolny czas w odrobinie intymności.

Zwołać się można różnie, np. przez ustalenie własnych godzin spotkań w pokoju o wybranej wcześniej nazwie i który to zostaje założony przez najwcześniej przybyłego uczestnika z danego towarzystwa, a ten z kolei automatycznie otrzymuje prawa operatora tego pokoju, co nie powinno nikogo boleć, że to on, a nie ktoś inny, jeśli grupa w pełni się rozumie.

Inny sposób zaproszenia jest też ciekawy. Wysyłając sms-a do kogoś bliskiego podajesz adres tego czatu www.pogaduszki.net, nazwę pokoju i hasło zabezpieczające ten pokój, co oznacza np. dla ukochanej osoby, że już na nią czekasz.

Nasz serwis dostępny jest z całego świata. Jeśli jest możliwość "serfowania" w samolocie, to możesz śmiało przez te kilka godzin, aż do chwili wylądowania na docelowym lotnisku, rozmawiać ze swoimi bliskimi lub gośćmi bedącymi na czacie. Fajna sprawa, prawda?

Jak zakładamy prywatne pokoje?

Pierwsze co musisz zrobić te wejść z wcześniej obranym nickiem (imię, pseudonim) na czat. Nie musisz się z nikim witać, chociaż grzeczność tego wymaga, a następnie klikasz na ikonkę drzwi u góry na pasku.

Otwiera ci się podobne okienko jak niżej pokazane ze wszystkimi pokojami, tymi ogólnymi i tymi prywatnymi. Kliknięcie na nazwę wybranego pokoju automatycznie wprowadza cię do niego.

 Ta sprawa jest załatwiona, jeśli poszukiwany lub interesujący cię pokój już istnieje. A jeśli nie, to klikasz na przycisk z napisem "Załóż pokój", po czym otwiera się poniższe okienko, tak jasne jak słońce i tak proste jak drut. Po wypełnieniu co najmniej nazwy tego pokoju i kliknięciu na "Załóż" masz swój pokój i już jesteś w nim. Reszty nie muszę podpowiadać...

Marek Walczak (opracowanie z dnia 12.03.2012)

P.S.: Chciałbym podpowiedzieć drogim internautom, że na przedstawionym pasku narzędzi oprócz ikonki drzwi, są jeszcze trzy inne, też ważne. Koło zębate oznacza, że możemy tu coś zmienić w ustawieniach na potrzeby własnego upodobania, znak zapytania otwiera okienko instrukcyjne użytkowania serwisu i ikonka wyłącznika, czyli pożegnanie się z gośćmi czatu.

Pogaduszki.NET, z siedzibą w Niemczech, są prywatnymi niekomercyjnym projektem internetowym. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Pogaduszki dla tych co znają niemiecki: MyOfferta.de