Darmowy czat bez meldowania

Powrót do strony głównej: proszę zrobić klik!

Pobiera... Jeśli to trwa dłużej, proszę zrobić klik!

Dlaczego Prywatne Pokoje? - Jak Dodać Swój Avatar? - Wspomnienia - Reportaże Fotografiszne - Świecą Gwiazdy Świecą - Szczęśliwe Numerki - Co Za Radio - Pomoc w "ogarnięciu czata"

Dlaczego Pogaduszki.NET?

Latek mi przybywa, włosków na głowie ubywa i nic piękniejszego jak "to" nie może spotkać starszego i zrzędzącego młynarczyka. A i "to" jest już oznaką, żeby zwolnić w życiu, usiąść sobie i nawet powspominać…

Byłem, można powiedzieć wszędzie, nawet w sercach niektórych osób… Patrzę z żalem na nietknięte rozmówki polsko-japońskie, bo w Japonii rzeczywiście nie byłem. Liczyłem cicho w sercu, że tak daleko jeździć nie muszę, przecież miała ona być w naszym kraju.

Niczego się w życiu nie dorobiłem, ale za to mam sukces: nie palę papierosów od siedmiu lat. Kto może się poszczycić podobnym sukcesem?

A nawet pisano o mnie w Samym Życiu w Niemczech:

"14. grudnia 2001 roku w belgijskiej miejscowości Westerlo odbyła się inwestytura, czyli pasowanie nowych rycerzy Orderu Świętego Stanisława.

Order ten powołany przez króla Stanisława Augusta w 1765 roku zrzesza dziś dwa tysiące kawalerów z całego świata, którzy swą pracą i uczynkiem przyczyniają się do szerzenia polskiej kultury i dóbr narodowych, a także do niesienia pomocy ludziom potrzebującym, niezależnie od narodowości, pochodzenia i wyznania.

Takiego zaszczytu dostąpił również Marek Walczak, szef internetowego radia "senfkorn", którego charytatywna praca w tym nowym medium przybliża Polskę ludziom na całym świecie.

Pasowany na rycerza Marek Walczak ma prawo nosić tytuł szlachecki "Chevalier". Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności."

Dziś radia już nie ma, a szlachectwo nadal zobowiązuje, więc muszę dorównać wyzwaniu. Tak sobie siedziałem, myślałem, chodziłem z myślami i w końcu na początku września 2011 roku wpadłem na pomysł, żeby moimi wspomnieniami podzielić się z całym "polskojęzycznym" światem. A że lubię dużo mówić, to najprościej będzie to czynić na "portalu pogaduszkowym" i tak powstały Pogaduszki.NET.

Marek Walczak, 05.10.2012

Pogaduszki.NET, z siedzibą w Niemczech, są prywatnym i niekomercyjnym projektem internetowym. Wszelkie prawa zastrzeżone!

P.S.: Te linki przywołują czas przeszły mojej przygody z internetm:

Wspomnienia Hani Droberg - Co za radio?

Pogaduszki dla tych co znają niemiecki: MyOfferta.de