Darmowy czat bez meldowania

Powrót do strony głównej: proszę zrobić klik!

Pobiera... Jeśli to trwa dłużej, proszę zrobić klik!

Dlaczego Pogaduszki? - Dlaczego Prywatne Pokoje? - Jak Dodać Swój Avatar? - Wspomnienia - Reportaże - Świecą Gwiazdy Świecą - Szczęśliwe Numerki - Co Za Radio

Początki na czacie

Kiedy wejdziesz na czat, zobaczysz okno z bieżącą sesją. W prawym panelu okna wyświetlana jest lista aktywnych użytkowników pokoju. Dolny panel okna służy do pisania wiadomości.

Możesz również dowolnie zmieniać wygląd tekstu wiadomości za pomocą przycisków na pasku narzędzi (pismo tłuse, pochyłe, podkreślone, zmiana koloru pisma i dołączenie obrazków). Wysyłanie wiadomości do użytkowników czatu odbywa się poprzez kliknięcie przycisku Wyślij albo przez wciśnięcie klawisza Enter na klawiaturze.

Prywatne rozmowy

Proszę kliknąć na użytkownika i wybrać Szeptanie by mu przesłać szybko prywatną wiadomość. Ta wiadomość, z kolorowym podłożem, będzie widoczna na czacie głównym tylko dla niego. Ten sam efekt uzyskasz klikając dwa razy na nazwę użytkownika.

Kliknij na użytkownika i wybierz Prywatna rozmowa by móc rozpocząć prywatną konwersację z wybraną osobą. Prywatne rozmowy otwierają się w osobnych zakładkach. Zakładka głównego czatu jest zawsze po lewej stronie na pierwszym miejscu. Uwaga! Twój prywatny rozmówca musi zrobić to samo co Ty, jeśli zechce albo będzie miał interes, czyli ze swojej strony musi kliknąć na Twojego nicka i wybrać przycisk rozmowy prywatnej. Jeśli przyszła nowa wiadomość, a Ty np. jesteś na czacie głównym, to ukaże się chmurka na zakładce rozmócy prywatnego, informująca, że trzeba tam przejść, czyli kliknąć na tę zakładkę. Jeśli natomiast w tym czasie pisze do Ciebie, to na zakładce ukaże się ikonka przedstawiająca ołówek.

Szybkie przełączanie zakładek rozmówców prywatnych osiagamy stosując kombinacji klawiszowych Alt+Left i Alt+Right, albo jeszcze lepiej Alt+0, Alt+1 i tak dalej, w zależności od tego, z iloma użytkownikami piszemy na raz. Zakładki prywatnych rozmów zamykamy przyciskiem Zamknij widocznym na każdej zakładce.

Ignorowanie użytkownika

By go zignorować należy kliknąć na jego nicka i wybrać opcję Ignorowanie użytkownika. Jego nazwa na liście aktywnych użytkowników staje się wyblakła i przekreślona. To oznacza dla Ciebie, że nie będziesz musiał czytać jego wiadomości, gdyż będą one dla Ciebie niewidoczne.

Status obecności

W prawym dolnym rogu jest przycisk służący do informacji o obecności użytkownika Available/Away. Poinformuj innych uczestników, że chwilowo odchodzisz od komputera lub w danej chwili jesteś niedostępny do rozmów, ale nie opuszczasz czatu. Wystarczy kliknąc na ten przcisk, a Twój nick pochyli się i przyjmie kolor szary, co jest oznaką dla innych, że Cię chwilowo nie ma. Możesz uczynić to ponownie, gdy powracasz. Wtedy wszystko staje się tak jak było.

Dostęp do pokoi czatu

Kliknij na przycisk Pokoje (Drzwi) u góry po prawej stronie, by się otwarło okienko z wglądem na istniejące pokoje, a także gdzie możesz założyć swój własny pokój na okres Twojej obecności na czacie. Po opuszczeniu pokoju, znika on z listy. Nie ma w nim nikogo, nie ma tego pokoju.

Ustawienia

Kliknij na przycisk Ustawienia (Gear) w górnym prawym rogu, żeby moc wybrać dla siebie różne tam widoczne opcje. By móc łatwiej czytać rozmowę użytkowników możesz wyłączyć opcję Pokaż ustawienia innych użytkowników (pismo i kolory) i cały zapis ukaże się w jednym ciemnym kolorze. Życie na czacie ułatwia także opcja Użycie większej czcionki, co nie męczy przedwcześnie oczu.

Zapisywanie przebiegu dyskusji

Kliknij na przycisk Zapisz w środku dolnego paska narzędziowego, by rzeczywiście zapisać na Twoim komputerze przebieg rozmowy w formie pliku z końcówką .txt. Jest to o tyle dobre, że możesz poźniej ze spokojem przeczytać to, o czym na czacie mówiono.

Pogaduszki dla tych co znają niemiecki: MyOfferta.de